Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Söyleşi” demeına gelmektedir. İnternetin bilgiye ulaşım konusunda sergilediği performanstan sonrasında internetin sadece bilgi aktarımı muhtevain değil, aynı zamanda düğün muhtevain de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanların bir eğreti ad kullanarak (nickname) dostça edip eğlenebileceği hem internet siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç teşhismadığınız herhangi biriyle yapılabildiği gibi üste teşhisdığınız kişilerle de özel programlar veya web siteleri vasıtasıyla yapılabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri teşhisdığınız veya teşhismadığınız kişilerle internet üzerinden tanıdıkma ve dostça etme amacıyla kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri ekseriya programlama dilleri kullanılarak veya hazır scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Temelı chat sitelerine giriş yaratmak muhtevain sadece nickname (eğreti kişi) sermek yerinde olurken bazılarındaysa sohbete saksılamadan önce kesinlikle üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar bütün internet kullanıcıları ortada popüler olan Mynet ve ZurnaNet gibi siteler chat sitelerine saksılıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları rağmenızdaki internet kullanıcılarıyla yetişek mesafe yanünü kullanarak sadece alfabelı, alfabelı ve hayaletlü, sesli ve hayaletlü gibi tercihe destelı olarak dostça etmenize yardımcı olan mukayyetmlardır. Chat programlarının şimdiye derece kullanılmış en popüler olanı kısa müddet önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger isimli yargılama mesajlaşma mukayyetmıdır. Bir diğer popüler chat yetişek olan ve internetin efsane mukayyetmlarından akseptans edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir