Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza ötümlü giriş karşılayıcı ve kovuşturulma eden biriyseniz, örneğin 2 sıra önce bakmış olduğunuzda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın vasıtasız çkızılındığını sabitleme etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çkızılındı demeden önce son bir arama bile arkadaş, kardeş evet da hesabı kovuşturulma eden yakınlarımızdan arama katkısızlamaktır. Samimi olduğunuz kişilere kovuşturulma etmiş olduğu kişgelecek gözden geçirmesini, deli bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat ekseriya kullanıcı adınızı bileğhizmettirmektedir, saldırganların sizin hesabınız derunin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çkızılışın.
Instagram Hesabı Kesinlikle Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çkızılındı ise bunun saksılıca sebepleri şunlardır:

E-eğilimli adresinize gelen ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz uydurma e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sözde Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran uydurma maillerdir. Dikkatli bakılmış olduğunda web bulunak kısmının instagram.com evet da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde mahal saha linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çkızılınabilir.
Uymaçi arttırmak derunin kullanılan web siteleri evet da taşınabilir uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar ekseriya Instagram irtibatsı istediği derunin şifrenizi kızılırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Toplumsal mühendislik. Bu yöntemde bir eş şifrenizi çsoldurmak derunin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çkızılınan bir müşterimize agresif “DM” ile ulaşıp, kovuşturulmaçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun derunin bile şifresini almıştı. Toplumsal mühendislik, bir kişeksiksiz farklı metotlarla ikna ika yöntemidir. Saldırganlar kişgelecek “hesabın tehlikede” “kovuşturulmaçini arttıralım” kabilinden sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çkızılınan Instagram Hesabı Kesinlikle Art Karşıır?
Instagram hesabı çkızılınan evet da hacklenen zevat derunin ne yazık ki çok ziyade teknik bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu mevzuda çok ziyade takviye sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çkızılındı” diyerek haddizatında gayrı kişilerin hesabını çalmaya çkızılışan kişilerin olması.

1.Erkân: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama irtibatsı almaya çkızılışın. şayet şifre sıfırlama irtibatsı gelirse derhal şifreyi bileğhizmettirin ve hemen ardından “kayıtlı e-posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini katkısızlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar sınama ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Erkân: Instagram hesabınız çkızılındığında e-posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram hesap pusulası şifreniz bileğhizmettiğinde veya kullanıcı adınız bileğhizmettiğinde e-posta hesabınıza tadil bildirimi kızılırsınız. Instagram hesabını çsaha saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı esasen bileğhizmettirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine güvenli olduğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğhizmettirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğhizmettiren sen bileğilsen, hesabını güvene kızıl” evet da ara sıra “bileğhizmetikliği aptal kızıl” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında karşınıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslısınız ama ekseriya saldırganlar e-posta adresini bileğhizmettirdiği derunin sizde bu görüntülük çıkmaz ve düver olarak “emniyet kodu kızıl” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir