Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Temmuz 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye herifış, cihan üzerinde muayyen alanlarda ülkemizi söz gelişi etmesiyle öne çıhun bir Bilgi Adamı ve Mucittir. Ülkemizde ferdî olarak sade başına öne çıhun en balaban miktarda ilaç dâhilerik patentinin doğruluk sahibidir. Bu zamana derece yapmış oldukları buluşlar ve ilaç dalünde çoğu balaban adımlarıyla öne çıhun Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Kendisine özgü fikirleri ve çalışmak istediği düzı mübalağa etmek isteyen Alkoçlar, tutarlığı Metehan Yeşil ile birlikte kurmuş oldukları Ar-Ge isminde yetişekın genel başbuğıdır. Ar-Ge, Uygulayım bilimi Geliştirme Bölgeleri Kanunu’na bakarak insanoğlunun haber nişanarcığının indinde farklı etkenleri birleştirerek açık artırma çalışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak sistemli bir yapay zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Salt Ar-Ge projesiyle kalmak istemeyen esasarı mealında ülkesini durmadan söz gelişi eden Alkoçlar, bu zamana derece yaptığı buluş belgesi esasvuruları ile de meşhurdur. 143 tane esasvurulmuş ve 280’den çokça beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bu tarz şeylerin indinde ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT kısaca evgin gelişen olaylarda hızlı sonuç alınmasını sağlayıcı testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Bendeübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Yılın Genç Bilgi Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu marifet insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü nailtır. 2020 yılında ise yaptığı ilaç patentleriyle birlikte yine bu ödüle layık görülmüş ve nailtır.
Kayranında çıktı essah bir mahir olmasıyla birlikte kimsenin ayrım edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda balaban bir öneme iye olan Alkoçlar, Cihan çapında makam edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk kez güruhlen flavonol glikozit esaslı edinmek üzere antiviral deşenin mucididir. Bunun icazetını ise T.C Besin, Ekincilik ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu deşke tam olarak 21 tane de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise folk ortada en çok buluş belgesi esasvurusunu yaparak Türk Patent Enstitüsü sonucuyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Yılın Bilgi Adamı Ödülü’’ kendisine mevdutir.
Yaptığı çalışmalarla adamlık geçmişine faydasını hiç nakıs etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı örgüsı sayesinde kıvrak aksiyonlere her yıl imza atmayı nailtır. Yeri geldiği zamanda kötü sonuçlar elde etse de katiyen çalışmalarından vazgeçmemiş durmadan olarak kendisini Bilgi dünyasına göstermeyi nailtır. Özellikle dokunmabana terapilerine yönelik yaptığı nörojenez miyojenez birlikte edinmek üzere sağaltım yönünde geliştirdiği deşkeleri keşfederek adamlık geçmişine balaban bir ianeı dokunmuş ve patentini almıştır. Cihan üzerinde sağlam bilinmese de temelı saygınlık molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek toka etmek gerekirse PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen elan bileklü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuşdolaşma. Bu icadının değeri ise yaklaşık olarak 3 Milyon Dolardır. Salt bilinen şeylerin üzerinde çalışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çalışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çalışmalarla Sierra Leone isminde devlete yardımcı olmuşdolaşma. ‘’Novir’’ isminde yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde mevcut birkaç yurttaşa deneterek üzerlerinde denemek isteyen mucidimiz yaptığı bu işte de muvaffakiyetlı olmuşdolaşma. Tek kötü (semt ağırlık) özelliği namevcut bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de elan sonrasında ise 25’e yaklaşan ülkede ruhsatnameı alınmıştır. Parçalanmamış çalışmalarına tam odak çalışan Ar-Ge yetkilileri bu vetireten de muvaffakiyetlı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar ancak Ar-Ge projesiyle ülkemizde elan çok ön plana çıksa da Cihan üzerinde de biryoğun şirketin müşareket ve kurucu kadrosunda makam almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isminde ilaç şirketinin Müşterek Sahibi ve Teknolojiden mesuliyetli başbuğıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Uygulayım bilimi Transferleri ile alakalı ve yatırım kompradoryla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesuliyetli başbuğıdır.
Yıldız Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Reis bey Yordamsıdır.
Belçika’da mevcut HC Pharma isminde bir Eczanenin Idare Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce buluş belgesi ve geliştirdiği onlarca deşkenin indinde insanoğluna yarayacak aksiyonler üretmeyi savsama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin marka lisansına da sahiptir. Buna yönelik geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA isminde formülasyonu vardır. Özellikle yevmi hayatta semtıkların geçmesi dâhilin muayyen bir devranı beklesek de birtakımları lafıcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem de dâhilerisinden kolaylık bir şekilde sağaltım edebilmek dâhilin bu kullanılıyor. Hatta tensel aksiyonlev bozukluğunu da sağaltım buyurmak dâhilin kullanılmaktadır. Salt bununla kalmamış öfkee karşı dirençli ve bileklü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere iye olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isminde buluş belgesi esasvurularının 2000 adetine yaklaşanın doğruluk sahibidir. Cihan üzerinde onun yaptığı aksiyonleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet başüstüne. Bu yüzden onun muvaffakiyetsını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çalışsalar da Alkoçlar her devran kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise temelı konularda hala yasal haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını cihetiyle uzun süreli kapanmalara ve sosyal hayattan uzak zaruri konut istirahatlarine sunulan mütebaki cihan toplumlarında biryoğun alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir hüküm kazanmış durumda.

Konuyla ilgili görüşünü beyan eden Spektral Holding Idare Müesses Eşbaşbuğı Erdal Can Alkoçlar bu zaman ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen dönemin salgın şartlarından dolayı ıztırari olarak artması özellikle kişisel bilişim ve teknolojik çeyiz inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Elan önce gerek ilaç, gerek mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, çıktı ilgili sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz yerine örgülabilecek en güzel katkı, inovasyonu genel anlamda bir milli bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna derece desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sayesinde son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine esenlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Cihan çapında yaptığı patentler ve ilaç dalünün önde gelen ismi olarak öne çıkmaktadır. Bilgi Adamı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine balaban miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Yıldız Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge ve buna menent çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz yerine da balaban gelişmeler sağlayıcı Alkoçlar, Mas İlaç Mevduat Ar-Ge Şirketinin kurucu tutarlığıdır ve aynı zamanda başbuğıdır. Ülkemizde makam düz başka marifet adamlarından elan çok öne çıkmasının sebebi ise çok balaban bir miktarda farmasötik deeğlenceli patentinin doğruluk sahibi olması ve esasvurusunu ilk fail eş olmasıdır. 2010 senesinden bu yana derece yaptığı methalimler ve bulduğu molekülleri genel olarak insanlığın zemin lakinçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle dokunmabana düzında çalışmalarını durmadan hoşgörülületerek durmadan faydası dokunmaktadır. Türkiye’de biryoğun öğün Türkiye Yılın Bilgi Adamı ödülüne layık görülmüştür. Salt ülkemizde değil dar haricinde kısaca global anlamda da biryoğun ödülleri alarak bulduğu farklı emların hakkındalığını almıştır. Orantığı olan Metehan Yeşil ile birlikte kıvrak aksiyonlere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çalışmalarını kendi şirketi üzerinde hayata geçirmeye devam ediyor. Ülkemiz dâhilin yararlı olmasını düşündüğü emlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı aksiyone yarayacak emları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan üzere bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme gelen blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon üzere kavramlar biryoğun farklı iş koluna bütünleşmiş olmaya devam ederken menent faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye esasladı.

Ülkemizde etkinlik gösteren ve bu alanda çalışmaları mevcut Spektral Mevduat Bankası Eş Reis beyı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir katılmış haysiyet yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik düzındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklayan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok yaklaşan zamanda ülkenin doğusunda makam düz bir değerli sahası ile birlikte esaslatacağız.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Kripto varlıklardaki eder değaksiyonikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir yatırım aracı olarak kalmasını esenlamanın yolunun mıhlı haysiyet yahut miktara iye “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Mevduat Bankası Reis bey Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Ekip’a tabi eroin ruhsatları ile esenlanabileceğine uyanıklık çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Ekip eroin ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak yasal alt örgüsı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı esenlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile ilgili de haber veren Yeşil şu açıklamalarda bulundu: “Yeni hak modülü(staking) projemize sonsuzî güvence olarak aksiyontiraklerimizden Rum Kalsit AŞ’nin kalsit pres ruhsatnameını da vereceğiz. İzmir 6. Kâr Mahkemesi’nin 2021/66 skorlı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon ekü değerinde bir beceri güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi aracılığıyla 74332 Anlatım No.akarsu ve 18.06.2020 eser zamanı ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası edinmek üzere dü endüstriyel hammadde eroin sahasını aldığını duyurdu.

Şirketten meydana getirilen tasarlı açıklamada telakkilerine makam verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sıhhatli Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye balaban katılmış haysiyet mizan potansiyeline iye olduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve selen yalıtımı zaruri olan alanlarda kullanılacak olan malzeme olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Gururını gerçekleştirdiğimiz pomza eroin sahasının ise natürel malzeme örgüsındaki açıkluklar sayesinde faik derecede ısı ve selen yalıtımı özelliklerine iye. Bu özelliği sayesinde kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan faik oranlarda yalıtım esenlıyor.’ değerlendirmesinde bulundu..

TBY Holding İnovasyon Yönetmenü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi bölüt en planları olduğunu söyledi. Alkoçlar, ‘İlgili eroin sahalarının tutarlı vadede CRIRSCO kriterlerine orantılı rezerv sabitleme raporları düzenlenerek bölüt enı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada makam düz ayrıntılara bakarak hassaten, TBY Holding sabık ay İnovasyon Yönetmenü Alkoçlar nezdinde Alman Afiyet Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, sabık günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle erke tesisinin yüzde 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir